Home / Kuram / İstiklal Harbi Ve Gizli Cihetleri (5.Cilt) PDF İndir

İstiklal Harbi Ve Gizli Cihetleri (5.Cilt) PDF İndir

Ali İhsan Sabis
“Hepimiz bu fani dünyadan bir gün göçeceğiz; yakın tarihin aydınlatılması işinden çekinmek, vatana faydalı değildir. İbret almak, dertleri gösterip devasını aramak vatandaşlık icabıdır. Meçhul hakikatler üzerindeki esrarlı perdeleri, tarihin tenviri için, yavaş yavaş kaldırmak, tarihin hakkını tarihe vermek zamanı gelmiştir.
Hür fikir ve hür zihniyet yanında çalışır iken, uluyanlara rast gelmek mümkündür. Bunlara “hoşt” demeye bile lüzum yoktur. İt ürür; kervan yürür. Zorluklardan, dikenlerden ve çakal ulumalarından endişe ederek vatana hizmetten çekinmek, hakiki vatandaşlığa sığmaz. Menfaat dinamosuyla müteharrik olanlar, bunu takdir edemezler.
Biz, Vatanımızı Kanuni Sultan Süleyman zamanındaki devlet ve millet haşmetine tekrar yükseltmek isteyen insanlardanız. Bu yolda uğraşacak yeni nesillere çalışmak, ibret almak, mazideki hataların tekerrürüne meydan vermemek için doğru yolu göstermek azmindeyiz. Şiarımız yılmayarak çalışmak ve savaşmaktır.”

ISBN 9755510842
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 462
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 3. Hm. Kağıt
Boyut 12.5 x 19.5 cm

About Admin

Check Also

Fatih Sultan Mehmed PDF İndir

Andre ClotOsmanlı Devleti, Osmanlı padişahları dendiğinde şüphesiz akla gelen ilk isimlerden biri Fatih Sultan Mehmed’dir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir