Home / Kuram / İttihat ve Terraki PDF İndir

İttihat ve Terraki PDF İndir

Dr. Erdal Aydoğan
Türkiye Cumhuriyeti’nin oluşum süreci, Osmanlı Devleti’nin son elli yılında yaşanılan devlet ve toplum tecrübeleriyle büyük bir etkileşim göstermiştir. II. Meşru-tiyet döneminde içtimai alanda olduğu kadar ülkenin iktisadi, fikri, idari alanlarıda da ciddi hamleler yaşanmıştır. Bu süreç Yeni Osmanlılar’la başlayıp İttihat ve Terakki Partisi’nin ülkenin idaresinde söz sahibi olmasıyla devam etmiştir.
Osmanlı Devleti’nde bu yeni dönemin aydınlatılmasına birinci el kaynaklar (arşiv) kadar bu dönemde yaşamış, devlet idaresinde görev almış, savaş tecrübeleri edinmiş devlet adamlarımızın hatıraları ve bıraktıkları belgeler de tarihin seyrine ışık tutacaknitelikte son derece önem arzetmektedir.
“Bahaeddin Şakir Beyi’in Bıraktığı Vesikalara Göre İttihat ve Terakki” isimli çalışmamız, bu dönemle ilgili oldukça zengin bir belge ve içeriğe sahiptir. Bu bağlamda, yalnızca terihçiler için değil, tarihe ilgi duyan ve sosyal bilimlerle ilgilenenlerin dikkatine mahzar olacağı kanaatindeyiz.

Yayın Tarihi
ISBN 9758356133
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 652
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 3. Hm. Kağıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

About Admin

Check Also

Fatih Sultan Mehmed PDF İndir

Andre ClotOsmanlı Devleti, Osmanlı padişahları dendiğinde şüphesiz akla gelen ilk isimlerden biri Fatih Sultan Mehmed’dir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir