Home / Kuram / Osmanlı İmparatorluğu / A’dan Z’ye Bilgi Serisi PDF İndir

Osmanlı İmparatorluğu / A’dan Z’ye Bilgi Serisi PDF İndir

Lale Camcı
Yayınevimiz tarafından hazırlanan A’dan Z’ye Bilgi Serisi kitapları, içerdiği çok çeşitli konular itibariyle, sadece öğrenciler için yardımcı kitap niteliği taşımamakta, aynı zamanda her yaştan insana da hitap ederek hem okuyanların bilgisini tazelemekte, hem de geçen zaman içinde ortaya çıkarılan yeni bilgileri siz okurlarımızla paylaşarak, bugünün gençlerine ayak uydurmanızı kolaylaştırmayı hedeflemektedir.

Osmanlı Devleti, 623 yıllık ömrüyle dünyanın gelmiş geçmiş en büyük medeniyetlerinden biridir. Bu cihan devleti en geniş sınırlarını dört yüz yıl kadar değişmeden elinde tutmuş ve iki yüz yıl boyunca hiç toprak kaybetmemiştir. Toprakları üzerinde yaşayan Rumları, Yunanlıları, Bulgarları, Pomakları, Sırpları, Hırvatları, Karadağlıları, Bosnalıları, Arnavutları, Romenleri, Macarları, Polonyalıları, Ermenileri, Gürcüleri, Süryanileri, Keldanileri, Arapları, Yahudileri, Kıptileri, Habeşleri daha önce görülmemiş bir hoşgörü ve adalet şemsiyesi altında birleştiren Osmanlıların bu konuda bir benzeri daha yoktur. Gerek din, gerek mezhep ve gerekse ırk bakımından birbirlerinden farklı ve homojen olmayan pek çok unsur Osmanlı topraklarında huzur bulmuş, kendini Osmanlı kabul etmiş ve Osmanlı idaresini kendi dindaş ya da ırkdaşlarının yönetimine tercih etmişlerdir.
Batılı yazarların araştırmaları da hep bu nokta üzerinde yoğunlaşmıştır. Nasıl olmuş da Osmanlı Devleti bu kadar hızlı büyümüş, bu kadar hızlı genişlemiş, bu kadar farklı unsuru topraklarında barış içinde barındırabilmiş, bu kadar geniş toprakları elinde asırlarca tutabilmiştir?
Bizim bu kitabı hazırlamaktaki amacımız, tüm dünya tarihini etkilemiş, ülkelerin kurulup yıkılmasına vesile olmuş, dünya düzenini yeniden kurmuş olan, bugüne kadar bir benzeri daha gelmemiş, mirasçısı bulunduğumuz bu şanlı devletin tarihini okurlara sunmak ve Osmanlı Devleti’ni altı yüz yıldan fazla ayakta tutan sırları biraz olsun gözler önüne sermektir.

Yayın Tarihi
ISBN 6055698294
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 160
Cilt Tipi Ciltli
Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt
Boyut 13.5 x 21 cm

About Admin

Check Also

Fatih Sultan Mehmed PDF İndir

Andre ClotOsmanlı Devleti, Osmanlı padişahları dendiğinde şüphesiz akla gelen ilk isimlerden biri Fatih Sultan Mehmed’dir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir