Home / Kuram / Rus Tanınan 500 Bulgar-Tatar Türk Asıllı Sülale PDF İndir

Rus Tanınan 500 Bulgar-Tatar Türk Asıllı Sülale PDF İndir

A. H. Halikov
Zamanımızda “Yeniden Yapılanma” ile ve bütün hayatımızın ve toplumun yenilenmesi sürerken, milletler arasındaki münasebetlerde de ciddi değişiklikler doğacaktır: Bence bu münasebetlerin tarihini objektif şekilde araştırma zamanı da gelmiştir. Bu her şeyden önce, asırlardır çok milletli bir devlet olaak yaşayan Rusya için söz konusudur.
Bu hedefi dikkate alarak, verdiğim konferansları iki bölümde hazırlanmış popüler bir kitap olarak okuyucuya sunmak istedim. İlk bölümde Bulgaristan’ın, Kazan’ın ve Tatar halkının atalarının Rus devleti ve Rus halkı tarihindeki yeri hakkında bir değerlendirme yapılmaktadır. Burada umumî tarihî gelişmelerle beraber, Türkçe konuşan İdil Bulgaristan’ı, Altın Ordu, Kazan Hanlığı halkalrının Rus halkı ve onun ataları arasında kavmî ve medenî bakımdan karışma yönündeki hadiseler araştırılmıştır.
İkinci bölümde esasen Orta İdil ve Ural boyu Tatarlarının atalarına bağlı, aslen de Türk, hepsinden ziyade de Mişer-Tatar olan Rus veya Ruslaşan 500 sülalenin açıklanması yapılmıştır.
Yazar, takdim edilen kitabın Rus ve Tatar okuyucularında bir dikkat uyandıracağını, Tatar ve Rus halkının ortak tarihî mukedderatını doğru anlamaya yardım edeceğini ümit etmektedir.
(Önsöz’den)

Çevirmen: Mustafa Öner
Yayın Tarihi
ISBN 9754980918
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 112
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

About Admin

Check Also

Fatih Sultan Mehmed PDF İndir

Andre ClotOsmanlı Devleti, Osmanlı padişahları dendiğinde şüphesiz akla gelen ilk isimlerden biri Fatih Sultan Mehmed’dir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir