Home / Kuram / Üç Kıtanın Hakimi Kanuni Sultan Süleyman (Cep Boy) PDF İndir

Üç Kıtanın Hakimi Kanuni Sultan Süleyman (Cep Boy) PDF İndir

Ayşenur Ergün
Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyaya nam salmış sultanı Kanuni, hicretin onuncu asrının başında doğdu. Eski doğu inanışına göre 10 sayısı uğurlu sayıldığı için, onuncu Osmanlı padişahı olması iyi bir lider olacağına işaret olarak görülmüştü. Bu yorumu yapanlar, bu devlet adamının Osmanlı’nın kaderini belirleyecek ve Osmanlı adının bütün cihan âleminde saygıyla anılmasına yol açacak icraatlarına tüm dünya ile beraber şahit olacaklardı. Üç Kıtanın Hâkimi Muhteşem Sultan Süleyman’ın saltanatı, Osmanlı tarihinin en parlak devrini başlatmıştı.

Kanuni, fetihleri, devlet idaresi ve imparatorluğun sınırlarını muazzam ölçüde genişletmesinin yanı sıra, kişiliği, askerliği, sanatseverliği, ileri görüşlülüğü, hoşgörüsü ve dehasıyla sadece Osmanlı tarihine değil, dünya siyaset ve tarih sahnesine damgasını vurdu.

Ayşenur Ergün’ün bu kapsamlı derlemesi, Kanuni’nin liderlik, yöneticilik ve askerlik niteliklerinin yanı sıra, özel yaşantısından Hürrem ile arasındaki entrikalarla yüklü ilişkiye dek uzanıyor; bu efsanevi padişahın içinde yaşadığı çağı nasıl şekillendirdiğini gözler önüne seriyor.

Yayın Tarihi
ISBN 9752542792
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 250
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 10.5 x 17 cm

About Admin

Check Also

Fatih Sultan Mehmed PDF İndir

Andre ClotOsmanlı Devleti, Osmanlı padişahları dendiğinde şüphesiz akla gelen ilk isimlerden biri Fatih Sultan Mehmed’dir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir